Regular Price
Log in or request an account to place an order.
store up to 30 eggs safely and keep them perfectly protected. Thanks to its modular, stackable design, you can make the most of the space in your fridge
| General | |
|---|---|
| type of product | stock item |
| brand | Great Plastic |
| contains | 1 |
| sales unit | 1 |
| Properties | |
| color | transparent |
| net product weight | 1.001 kg |
| material | styrene-acrylonitrile (SAN) |
| stackable | Yes |
| odorless / tasteless | Yes |
| Dimensions | |
| height product | 14.5 cm |
| product width | 16.5 cm |
| product depth | 26.5 cm |
| Additionally | |
| measuring scale | No |
| resistant for | dishwasher safe |
| mobile | No |
| Encodings | |
| HS-code | 39231090 |
| quality mark | BPA (Bisphenol-A) free |
| EAN number | 08429905017173 |
| EAN scannable | Yes |
| Packaging | |
| method of packaging | unpackaged |
| packing unit | 4 |
| packaging height | 0 cm |
| packaging length | 0 cm |
| width packaging | 0 cm |
| weight of the packaging | 0 kg |

