Regular Price
Log in or request an account to place an order.
high-quality stainless steel combines a modern look with maximum durability. Corrosion-resistant and with a high load capacity, these shelves are ideal for heavy-duty use. With the included strips and brackets, you can install the shelves effortlessly and easily adjust them to the desired height
| General | |
|---|---|
| type of product | stock item |
| brand | Qusinox |
| contains | 1 |
| sales unit | 1 |
| Properties | |
| net product weight | 1.001 kg |
| material | stainless steel (430) |
| Dimensions | |
| height product | 100 cm |
| product width | 100 cm |
| product depth | 30 cm |
| Additionally | |
| number of levels | 3 |
| with backsplash | Yes |
| mounting method | wall mounting |
| included accessories | 2 wall rails, 6 shelf brackets |
| Encodings | |
| star coding | * |
| HS-code | 94032080 |
| EAN number | 08712591014312 |
| EAN scannable | No |
| Packaging | |
| method of packaging | neutral packaging |
| packing unit | 1 |
| packaging height | 0 cm |
| packaging length | 0 cm |
| width packaging | 0 cm |
| weight of the packaging | 0 kg |
We found other products you might like!

