Regular Price
Log in or request an account to place an order.
this stylish smokers’ pole is ideal for outdoor areas where clean and safe disposal of cigarette butts is required. The pole is black powder-coated, providing a durable, wear-resistant and weatherproof finish that remains attractive over time. It comes with a galvanized steel inner liner, allowing for quick, easy and hygienic emptying. Thanks to its slim design, the pole takes up minimal space and fits seamlessly into any entrance, patio or designated smoking are
| General | |
|---|---|
| type of product | stock item |
| brand | EMGA |
| contains | 1 |
| sales unit | 1 |
| Properties | |
| color | black |
| net product weight | 1.001 kg |
| material | galvanized steel |
| coating | powder coated |
| stackable | No |
| Dimensions | |
| height product | 116.5 cm |
| product width | 28.5 cm |
| product depth | 28.5 cm |
| Encodings | |
| HS-code | 73249000 |
| EAN number | 08712591014411 |
| EAN scannable | Yes |
| star coding | * |
| Packaging | |
| method of packaging | neutral packaging |
| packing unit | 1 |
| packaging height | 0 cm |
| packaging length | 0 cm |
| width packaging | 0 cm |
| weight of the packaging | 0 kg |
We found other products you might like!








