Regular Price
Log in or request an account to place an order.
this stylish smokers’ pole is ideal for outdoor areas where a neat and safe disposal of cigarette butts is desired. The pole is powder-coated, providing a durable, wear-resistant, and weatherproof finish that stays looking good for years. The smokers’ pole comes with a galvanized steel inner liner, making emptying quick, easy, and hygienic. Thanks to its slim design, the pole takes up little space and fits effortlessly at any entrance, patio, or smoking area
| General | |
|---|---|
| type of product | stock item |
| brand | EMGA |
| contains | 1 |
| sales unit | 1 |
| Properties | |
| net product weight | 1.001 kg |
| material | galvanized steel |
| coating | powder coated |
| stackable | No |
| Dimensions | |
| height product | 87 cm |
| product width | 24 cm |
| product depth | 24 cm |
| Encodings | |
| HS-code | 73249000 |
| EAN number | 08712591014428 |
| EAN scannable | Yes |
| star coding | * |
| Packaging | |
| method of packaging | neutral packaging |
| packing unit | 1 |
| packaging height | 0 cm |
| packaging length | 0 cm |
| width packaging | 0 cm |
| weight of the packaging | 0 kg |
We found other products you might like!








